Vytápění a tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla se v současné době stávají nejvyhledávanějším zařízením k vytápění prostor a ohřevu vody. Je to zejména proto, že dokážou tepelnou energii ze vzduchu přeměnit přímo v teplo, čímž spotřebitel získá nezávislost na omezených zdrojích fosilních paliv a rostoucích cenách (např. za uhlí, plyn atp.). Vzduch je komoditou, kterou lze mít celý život bezplatně k dispozici.

Komfort a ekologie je u tepelného čerpadla prioritní stejně jako jistota pro budoucnost a energetická účinnost. Tepelné čerpadlo totiž vytápí domy energií získanou ze vzduchu a tím šetří náklady. A to bez přímých emisí CO2, stavebních úprav na domě nebo v zahradě, tiše a bez zápachu. Navíc jsou investiční náklady na tepelné čerpadlo ve srovnání s olejovým nebo peletovým zařízení zřetelně nižší.

Pro provoz čerpadla je potřeba pouze malý podíl proudu, kterým se vyrobí mnohanásobek topné energie. Z 1 kW elektrické energie tak lze získat 3 až 5 kW tepla z venkovního vzduchu zdarma. Je to tedy investice, která se skutečně vyplatí. I když je venku -20 °C, poskytuje čerpadlo příjemné teplo v celém vytápěním objektu. Naopak v horkých letních dnech může být čerpadlo použito i k chlazení vzduchu.

Pro novostavby doporučujeme nízkoteplotní tepelné čerpadlo „vzduch – voda“ zn. ALTHERMA (výrobce DAIKIN), které lze využít jak pro podlahové vytápění, tak i pro radiátory. Lze jím ohřívat také užitkovou vodu.

Pro starší domy, kde není podlahové vytápění a jsou ještě litinové radiátory, doporučujeme vysokoteplotní čerpadlo „vzduch – voda“ (také zn. ALTHERMA, výrobce DAIKIN). I jím lze ohřívat užitkovou vodu.

Rozdíl mezi oběma systémy je v teplotě vody, která se k vytápění ohřívá, což je patrné již z názvu. Vhodné řešení pro Váš dům můžete s námi konzultovat, rádi Vám poradíme. Připravíme Vám také projekt vhodného systému vytápění tepelným čerpadlem, spočítáme tepelné ztráty a zahájíme spolupráci s vodo-topenářskou firmou, se kterou provedeme odbornou montáž vybraného tepelného čerpadla. Provádíme záruční i pozáruční servis.

TEPELNÁ ČERPADLA (vzduch –voda)

TEPELNÁ ČERPADLA (vzduch –voda)

Řešení pro vytápění domu a ohřev teplé užitkové vody. Pro novostavby nabízíme provedení nízkoteplotní, pro rekonstrukce (výměna starého zdroje tepla) nabízíme provedení vysokoteplotní.